Nie potrzebowaliśmy podręczników- nawet ich nie mamy, nie korzystaliśmy również z zeszytów i tradycyjnych zadań. Nikt nie pytał też o to, czy zadanie jest na ocenę. Za to pracowaliśmy metodą projektu, która daje szansę na sprawstwo każdemu uczniowi.Uczniowie klasy 3P zorganizowali szkolną kawiarenkę.
Przez tydzień trwały przygotowania, począwszy od zakupu potrzebnych rzeczy, po stworzenie menu. Kształtowaliśmy wiele kompetencji kluczowych, w tym matematyczne, ale najważniejszy cel został osiągnięty- rozwijanie umiejętności społecznych przez praktyczne działanie. To był proces, który przyniósł super efekt.
dodane przez Zyta Czechowska