27 marca br. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczno – techniczny. Do konkursu „0zdobyWielkanocne” przystąpiło 14 klas. Jury w składzie: dyr Ewa Szczecińska i Irena Lorenc oceniło prace konkursowe bardzo wysoko, ponieważ uczniowie w oryginalny sposób wykonali pisanki, baranki, gąski, zajączki oraz inne stroiki wielkanocne. Na wyróżnienie zasłużyło olbrzymie jajo, wykonane techniką origami przez uczniów klasy 6 A pod okiem mgr Beaty Guz. Organizatorka konkursu podziękowała nauczycielom i uczniom za udział i duże zaangażowanie w konkursie i razem z panią dyrektor wręczyła nagrody przedstawicielom klas w postaci „wielkanocnych wypieków”otrzymanych od PRZYJACIÓŁ SZKOŁY. Przez wykonywanie prac na konkurs uczniowie wdrażani byli do działania mającego na celu doskonalenie pracy własnej, mogli rozwinąć swoje zainteresowania i zdolności plastyczne, umiejętności manualne a także kultywować tradycje wielkanocne. Do pozytywnych efektów konkursu można zaliczyć także to, że dzięki prezentacji prac na forum szkoły uczniowie nabrali wiarę we własne umiejętności, podniosła się ich samoocena.
Irena Lorenc
dodane przez