Aktualności
2023-01-24
PIERWSZY DZIEŃ ZBIÓRKI NA RZECZ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY - DZIEJE SIĘ!
[ czytaj więcej ]
2023-01-22
#Superkoderzy w naszej szkole 
[ czytaj więcej ]
2023-01-20
VI Przegląd Twórczości ks. Jana Twardowskiego
[ czytaj więcej ]
2023-01-19
Kolędowanie z seniorami oraz VI Przeglądzie Twórczości ks. Jana Twardowskiego
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2022-05-25
Wyjazd uczniów na Węgry w ramach projektu Erasmusa+



Wyjazd uczniów na Węgry w ramach projektu Erasmus+ odbył się w terminie (15-21.05.2022). W niedzielę grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na tygodniową wymianę uczniowską na Węgry do partnerskiej szkoły Rum Castely EGYMI. Razem z nami uczestniczyły w spotkaniu szkoły z Belgii i Niemiec, z którymi zakwaterowani byliśmy w agroturystyce oddalonej o kilka kilometrów od szkoły.
W trakcie pobytu w szkole partnerskiej Rum Castely EGYMI uczniowie wspólnie z partnerskimi szkołami uczestniczyli w warsztatach plastycznych i kulinarnych, w lekcji poświęconej ekologicznej uprawie roślin. Była też okazja na zwiedzanie jednego z najstarszych miast na Węgrzech- Szombathely, którego początki sięgają czasów starożytnych. W muzeum obejrzeliśmy wystawę czasową poświęcona Cesarzowej Sisi. Nasze zainteresowanie wzbudziła również Katedra Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, którą w 1991 odwiedził Jan Paweł II. Zwiedzaliśmy także muzeum Zoltán Pungor i zabytkowy kościół parafialny Csempeszkopá. Mieliśmy okazję pojechać nad Jezioro Balaton i odbyć rejsu statkiem. W trakcie wycieczki do arboretum podziwialiśmy piękne, kwitnące wiosną rododendrony i mieliśmy okazję poznać ciekawą roślinność podczas „spaceru w chmurach”. Zwiedzaliśmy również malownicze miasteczko Sarvar.
W ostatnim dniu pobytu na Węgrzech wspólnie z partnerami projektu i zaproszonymi szkołami z całego regionu wzięliśmy udział w pieszym rajdzie i wykonywaliśmy różne zadania w wyznaczonych na trasie stacjach. Musieliśmy wykazać się wiedzą i umiejętnościami w różnych dziedzinach. Ostatnim punktem programu było wspólne biesiadowanie przy ognisku, rozdanie dyplomów i nagród oraz podsumowanie działań projektu.
Pełni wrażeń i pozytywnych emocji, w sobotę, z samego rana wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.


GALERIA ZDJĘĆ

dodane przez Koordynator projektu: Anna Nawrocka, Irena Lorenc