Aktualności z dnia 2014-04-26
ŚWIĘTO EUROPY W NASZEJ SZKOLE
Ogłoszenie
8 maja, odbędzie się w szkole „Święto Europy”.
Jest to okazja do uczczenia 10-tej rocznicy wejścia Polski do UE. Dlatego autorki projektu
„Europo witaj nam”, zapraszają do udziału w tym święcie.
Plan dnia:
-
Lekcja 2- spotkanie dla klas SP,RW
-
Lekcja 4- spotkanie dla Gimnazjum i PP
Zadania dla klas:
-
Prosimy o ubranie kolorowych koszulek, które klasy otrzymały od firmy Solaris.
-
Prosimy o zabranie ze sobą chorągiewek wybranego państwa, które do tej pory omawialiśmy.
-
Prosimy o powtórzenie najważniejszych informacji o poznawanych państwach( flaga, stolica, hymn, waluta).
-
Prosimy nauczycieli o utrwalanie z uczniami hymnu UE.
Spotkanie będzie w formie zabawowo- warsztatowej. Podczas tej uroczystości ogłosimy wyniki konkursu wiedzy o krajach UE oraz dokonamy podsumowania programu „Młodzi głosują”.
Plik z materiałami pomocniczymi zostanie umieszczony w tym artykule oraz w pokoju nauczycielskim pod nazwą Święto Europy.
Zyta Czechowska, Paulina Rutkowska
Pobierz plik z materiałami pomocniczymi
dodane przez A.Radzińska