W dniach 8-15 maja przypadał XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Obornikach zainicjowała akcję pozyskiwania książek dla bibliotek szkolnych. Wszelkie działania zostały ustalone na spotkaniu zespołów samokształceniowych nauczycieli bibliotekarzy miasta i gminy Oborniki i zyskały wsparcie Burmistrza Obornik Pana Tomasza Szramy. W Zespole Szkół w Kowanówku, o zasadach zbierania książek, uczniowie zostali poinformowani na ogólnoszkolnym apelu, zostały rozmieszczone też plakaty. Zbieranie książek odbyło się 15 maja. W akcje zaangażowana została młodzież klas gimnazjalnych. Pełnili dyżury w szkolnej świetlicy prowadząc zbiórkę książek. Każda osoba przekazująca książkę otrzymała słodki upominek. Przekazano 30 pozycji książkowych od uczniów oraz nauczycieli.
Nauczyciel bibliotekarz: Krystyna Nowak
dodane przez A.Radzińska