W poniedziałek 16 czerwca uczniowie klas 1P i 3Bg wyjechali pociągiem na trzydniową wycieczkę do Kołobrzegu. Towarzyszli im wychowawcy: E. Ignaszczak i L. Lorenc oraz mamy: pani T. Cichacka i pani M. Świderska a także absolwentka UAM pani P. Górzna. Głównym celem wyjazdu było kształtowanie prawidłowych postaw związanych z funkcjonowaniem społecznym, rozwijanie umiejętności współdziałania, wskazanie ciekawych form spędzania wolnego oraz promocja zdrowego trybu życia poprzez aktywny wypoczynek. W Kołobrzegu powitali nas właściciele willi „Irys”, którzy przetransportowali nasze bagaże a my spacerkiem dotarliśmy na miejsce noclegu. Czyste i przytulne pokoje zostały z aprobatą przyjęte przez młodzież i stały się naszym domem na kolejne dni. W ładnej jadalni gospodarze podawali nam pyszne śniadania. Tam też zjadaliśmy kolacje, zaś obiady z apetytem pałaszowaliśmy w wojskowej stołówce „Konsumy”. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili port i latarnię morską w Kołobrzegu, odbyli rejs statkiem „Monika” po morzu, korzystali z różnorodnych atrakcji na basenie w Aquaparku Hali Millenium. Piękna pogoda sprzyjała spędzaniu czasu na plaży podczas zabaw z piłką oraz maszerując z kijami Nordic Walking. Opaleni i pełni wrażeń w środę wieczorem zostali powitani przez rodziców na dworcu. Dziękujemy pracownikom Przewozów Regionalnych PKP za rezerwację wagonu do Kołobrzegu i w drodze powrotnej. Serdeczne podziękowanie składamy firmie Destylacje Polskie za pomoc w realizacji tego wyjazdu.
Elżbieta Ignaszczak, Irena Lorenc
dodane przez A. Radzińska