W dniu 19.01.2015 r. w ramach realizacji projektu „ Teatr w klasie i nie tylko” uczniowie klas gimnazjalnych 1Ag, 2Ag, 3Ag objętych projektem oraz klasy 4-6 szkoły podstawowe – 5As, pojechali do Teatru Polskiego w Poznaniu. Celem wyjazdu było :
Uczniowie zostali oprowadzeni po scenie głównej teatru oraz dwóch mniejszych scenach, na których mieli okazję zobaczyć fragmenty scenografii do przygotowywanych spektakli. Zwiedzili zaplecze teatru, byli w miejscach gdzie wykonuje się niezbędne prace przy tworzeniu spektakli teatralnych. Ciekawostką była dawniej używana obrotowa scena, w chwili obecnej już nieczynna.
Po wizycie w teatrze uczniowie poszli na Stary Rynek oraz na ciepłą herbatę do restauracji „Pióro Feniksa”.
Krystyna Nowak Grażyna Surma
dodane przez A. Radzińska