W ramach realizacji "Szkolnego Programu Profilaktyki" w naszej szkole w klasach gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy przeprowadzone zostały warsztaty dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej. Z tej okazji Członkowie Zespołu Profilaktyki zaprosili strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Obornikach. Nasi goście udzielili nam informacji dotyczących pierwszej pomocy oraz zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. W sposób praktyczny zademonstrowali metody udzielania pierwszej pomocy przy omdleniach, epilepsji, utracie przytomności czy zadławieniu. Uczniowie z ciekawością uczestniczyli w zajęciach i z zainteresowaniem słuchali dzielnych strażaków. Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze. Uczniowie pożegnali gości oklaskami oraz wręczyli dyplom z podziękowaniem.
Członkowie Zespołu Profilaktyki
dodane przez