12 czerwca, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ogłoszony został w naszej szkole Dniem Polski. W związku z trwającymi mistrzostwami Euro 2012, społeczność uczniowska oraz nauczyciele dołożyli wielu starań, aby wesprzeć polską reprezentację wieloma inicjatywami. Zależy nam na tym , aby poprzez trwający turniej piłkarski wyzwolić w uczniach motywację, do aktywności sportowej, do podejmowania wysiłku fizycznego. Ponadto niewątpliwie jest to niebywała okazja do utrwalenia postaw patriotyczno-obywatelskich. Poprzez wspieranie narodowej reprezentacji uczniowie odnajdują radość z przeżywania emocji sportowych i utożsamiają się z zawodnikami drużyny polskiej. Dlatego z chęcią uczestniczyli wszyscy w zorganizowanym spotkaniu, podczas którego skandowali hasła dopingujące Polaków. Większość uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły założyła ubrania w barwach narodowych, chcąc w ten sposób wesprzeć i zmotywować do walki piłkarzy. SU zorganizował konkurs na najlepiej przebranego ucznia i klasę. Komisja oceniająca miała bardzo duże problemy, by wyłonić zwycięzców, ponieważ każdy strój był imponujący. Trzymamy kciuki za polską reprezentację!!!
dodane przez Jolantę Majkowską