29 kwietnia uczniowie klas gimnazjalnych w składzie:
Kinga Rożek, Weronika Turostowska, Damian Zagrodnik reprezentowali naszą szkołę na IV międzyszkolnym konkursie wiedzy -„Wielkopolska mój region. Słynni Pałuczynie i Pałucka gwara”, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wągrowcu.
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o sławnych Pałuczanach , przedstawienie sylwetek zasłużonych Pałuczan , kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych, pogłębienie wiedzy z zakresu historii i języka polskiego, integracja uczestników konkursu. Uczniowie godnie reprezentowali nasza szkołę zmagając się z niełatwymi zadaniami , jednak nie poddawali się i walczyli do końca w zgranym zespole. W jednym z zadań było wykonanie plakatu wybranej sylwetki Pałuczanina, dla naszego zespołu tę pracę wykonał Kamil Stokłosa. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce. Po wręczeniu ciekawych nagród rzeczowych i smacznym poczęstunku wróciliśmy do szkoły.
Grażyna Surma
dodane przez