W środę 18 listopada 2015 roku uczniowie klas gimnazjalnych oraz przedstawiciele klas IV-V-VI szkoły podstawowej, brali udział w XI Powiatowym Festiwalu Nauk Przyrodniczych. Odbywał się on w Zespole Szkół w Rożnowie. Temat tegorocznego spotkania brzmiał: „Cud natury – woda”. Jego celem była obserwacja i wykonywanie przez uczniów doświadczeń z zakresy nauk przyrodniczych. Festiwalowi towarzyszyła wystaw prac plastycznych oraz zdjęć, których tematyka związana była z wodą. Udział w festiwalu był dla wszystkich uczestników dużym przeżyciem oraz dostarczył dużej dawki praktycznej wiedzy. Piękne i ciekawe były zarówno doświadczenia prezentowane przez pracowników Politechniki Poznańskiej ale również samodzielnie przygotowane i prezentowane przez uczniów szkół z terenu Powiatu Obornickiego. Z niecierpliwością czekamy na przyszły rok żeby ponownie wziąć udział we wspomnianym święcie nauki.
Maciej Pawlak
dodane przez