Zbliżają się ferie zimowe, czas wolny od zajęć lekcyjnych. Sprzyja on uprawianiu sportów zimowych, które są niezwykle interesujące, atrakcyjne, ale również urazowe . Pamiętajcie więc, drodzy uczniowie, aby w tym czasie zwrócić szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo. W związku z tym , przedstawiciele fundacji „Zielony jamnik, na ratunek bezbronnym”, zaszczycili nas swoją obecnością, aby przeprowadzić warsztaty na temat sporów zimowych. Szczególnie zaś, tematyka dotyczyła wspinaczki wysokogórskiej. Wolontariusz fundacji, a prywatnie turysta i wspinacz Pan Artur Półtorak, wprowadził nas w tajniki wspinaczki, a konkretnie zdobywania szczytów górskich. Sam jest zdobywcą między innymi Mont Blanc i o zdobyciu tej góry bardzo przystępny i interesujący sposób nam opowiedział. Swoje przeżycia i wrażenia poparł profesjonalną prezentacją, która zaciekawiła nawet najbardziej wymagającego ucznia. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem niebywałych krajobrazów, piękna gór, ale nauczyliśmy się również tego , że w każdej dziedzinie życia, sportu należy być odpowiedzialnym, perfekcyjnym i przestrzegać pewnych zasad i norm. Ponadto Pan Artur uświadomił nam, że warto mieć marzenia, swoje pasje i dążyć do ich realizacji. Na zakończenie spotkania, każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcje życia, geografii i niezapomniane wrażenia.
Zyta Czechowska
dodane przez Jolantę Majkowską