Poznawanie innych kultur, zwyczajów, tradycji i religii innych narodów znacząco ubogaca każdego człowieka. Dlatego staramy się nie tylko pokazywać te miejsca, ale także uczyć tolerancji poprzez różnorodne aktywności, w tym realizując rozmaite projekty.
W ramach projektu "Chawerim Towim- poznajmy się" przybliżaliśmy uczniom Święto Chanuka. Tradycją święta świateł jest między innymi pieczenie pączków, organizowanie przyjęć, zapalanie świeczek na chanukiji przez 8 dni trwania chanuki, częstowanie dzieci złotymi, czekoladowymi monetami zgodnie z tradycją judaizmu. To wszystko staraliśmy się uczynić, niesamowicie się przy tym bawiąc. Klasa 5 i 8 poznawała także symbole charakterystyczne dla święta.
Więcej działań kilku współpracujących z nami szkół zobaczycie na blogu projektu, który zapełnia się sukcesywnie aktywnościami.
Pani Dorota Zydorczak wraz z klasą 8, przygotowała z tej okazji prezentację multimedialną, która wyjaśnia wszystkie zasady i tradycje związane z tym ważnym dla wyznawców judaizmu świętem. Prezentację możecie zobaczyć poniżej.
dodane przez Z. Czechowska, J. Majkowska, D. Zydorczak